PREZIDENTŮV KAJÍNEK V ÚZKÝCH

[Smajlík]

Jiří Kajínek (54), odsouzený v r.1998 k doživotnímu trestu, je mezi českými vězni úkazem svého druhu: ač již má za sebou více než 23 let života ve vězení, nedává veřejnosti a také justici na sebe zapomenout a zájem o jeho osud a pochybnosti o vině jsou stále živé. Mezi pochybovači o jeho vině se vyskytují i významní lidé, jejichž pochybám dodává váhu jejich odborný prestiž. O jeho nevině je přesvědčena i vdova po zavražděném Štefanu Jandovi. K propagaci jeho údajné pravdy slouží internetové stránky, provozované jeho přáteli. K jeho případu se stále vracejí novináři, o jeho životě byl natočen film a dokonce si nechal vyrobit poštovní známku se svým portrétem. Morálně jej podporuje poměrně početný kruh přátel a sympatizantů. Nejvíce jej  ovšem proslavil útěk z Věznice Mírov v r. 2000.V jeho prospěch se postupně angažovali oslovením Nejvyššího a Ústavního soudu tři ministři spravedlnosti. Sám neúspěšně žádal tři prezidenty republiky o milost.  A opakovaně se pokusil o obnovu svého procesu.  Třetí z pokusů proběhl dne 23. července 2015 u Krajského soudu v Plzni. Na vlastní žádost se jednání nezúčastnil. Zastupoval jej obhájce Tomáš Zejda. Senátu předsedal soudce Tomáš Bouček, jehož kdysi proslavil únik výroku o Jiřím Kajínkovi a některých dalších účastnících řízení, že „všecko je to jedna verbež“.Takový výrok je vše, jen ne záruka nestrannosti soudce či důkaz jeho ušlechtilosti. Obžalobu zastupoval státní zástupce KSZ Plzeň Martin Rykl. Zhruba za hodinu a čtvrt bylo po všem: opět zamítnuto.Komentáře

[ 89.177.137.*** / Katka Brno /

Čas na změnu

Pan Jemelík propaguje za spolek Šalamoun rozšíření pravomocí prezidenta republiky o právo nařídit revizi procesu. Jenže stojí o to nynější hlava státu, když ani nechce využívat udílení milostí? I kdyby některý senátor Jemelíkův návrh chtěl prosadit, je to zdlouhavý legislativní proces, který stěží projde parlamentem. Navíc pravomoci prezidenta řeší ústavní zákon a k jeho změně je nutná nadpoloviční většina hlasů.

Snad jen místopředseda Senátu Ing. Zdeněk Škromach, který má ambice kandidovat na nejvyšší ústavní funkci v zemi by rozšíření pravomocí prezidenta podpořil. Možná někdy v budoucnu se na návrh hlavy státu uzavřený proces znovu otevře, ale o konkrétním případu bude zase rozhodovat soud.

Jiří Kajínek patří mezi celebrity českého vězeňství. Avšak žádný z doživotních vězňů nependluje tak často mezi českými věznicemi jako on. Nyní je znovu ve Valdicích, kam se v minulosti za vězni vydali reportéři, když už byl Jiří z Valdic odvezen. Prý nebyl oblíbený u dozorců ani u kolegů z doživotního oddělení. A jaké oblibě se náš výjimečný vězeň těší u soudce Boučka a nynějšího ministra spravedlnosti? Holt je nejvyšší čas na radikální změnu.

http://www.jenpromuze.cz/manual/jak-na-vec/2844-reportaz-nechali-jsme-se-zavrit-do-vezeni?page=0,2

[ 217.75.223.*** / Mila /

Krimizprávy

Televize Prima odvysílala vyjádření prezidenta Zemana ke kauze J.Kajínka. Prezident se rozhovořil, žádnou milost nechystá udělit a také to odůvodnil proč. Pokud by udělil milost, nikdy nebude smazána vina a pořád bude J.Kajínek vrahem pro veřejnost, ale pokud bude soudem osvobozen ,že se konečně smaže nálepka , že není tím vrahem.
No to by bylo sice to nejlepší co by se mohlo dostat J.Kajínkovi, však on sám o to usiluje právě dlouhá léta , žádá o obnovení procesu aby se pravda ukázala.
Ovšem to je právě kámen úrazu, žádný soud ani po veškerých odvoláních ke všem stupňům soudů v ČR nikdy nepovolil to nejdůležitější, tu o b n o v u , tak jak se má dovolat té spravedlnosti...
K tomu připomínám vyjádření plzeňského soudce Tomáše Boučka, který prohlásil, že není žádoucí obnovení procesu, co to má znamenat a popřít svá slova nemůže, to by chtělo vyšetřit co si vlastně soudce myslí.
Jedná se protiprávně a není vůbec brán zřetel, že nové důkazy již v minulosti předloženy byly.
Tohle klubko by se mělo konečně rozmotat,ani milost ani obnova tak co vlastně?

[ 89.177.137.*** / Katka Brno /

O české justici s prezidentem Zemanem

Ve 3. díle pořadu Blesku S prezidentem v Lánech se Miloš Zeman pozastavil i nad platy soudců. Upozornil na to, že začínající soudce bere 70 tisíc, zatímco zkušený učitel s letitou praxí 25 tisíc. Zareagoval na to ministr spravedlnosti Robert Pelikán – navrhl přidat učitelům. Zeman se v rozhovoru s moderátorem Davidem Vaníčkem pozastavil u velkých kauz, které zajímají Česko. Mluvil o propuštěném Nečesaném, Rathovi, Petrovi Kramném i Kajínkovi.

Vedle toho se ale dostal i obecně ke stavu českého soudnictví. Třeba k důvěře lidí v soudní systém. „Každý člověk dělá chyby, mýlit se je lidské. Něco jiného je, když nezákonné rozhodnutí vznikne jako neúmyslná chyba soudce, něco jiného je, když úmyslná,“ upozornil Zeman a zmínil i případy odsouzených úplatných soudců. Na mysli měl především soudce Havlína, který tento týden dostal 6,5 roku...

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/334395/zeman-soudci-berou-prilis-ucitele-malo-pelikan-pridejme-kantorum.html

[ 89.177.137.*** / Katka Brno /

Téma k zamyšlení

Nashromáždili jsme důkazy o tom, že tohle není právní, ale klientelisticky propojený stát, v kterém funguje silná organizovaná struktura s koordinovaným propojením policie, státních zastupitelství a soudů.

Justiční elita či justiční ... (jak to nazývat necháme na vás) je kryta i elitními policejními jednotkami jako je protikorupční policie a ÚOOZ, je kryta Policejním prezídiem a vedením ÚOOZ, včetně plk. Šlachtou, jehož útvar má takovýto organizovaný systém odhalovat. Přitom ho tento útvar kryje a tvrdí, že justiční ... neexistuje. Což je plně v rozporu s tím, co opakovaně uvádí zprávy BIS. Přestože tyto zprávy existují, ani BIS, ani ÚOOZ či protikorupční policie s tím nic nedělají, naopak tyto dva tkzv. elitní policejní orgány tuto situaci kryjí.

Součástí justiční ... (jak ji nazývat necháváme na vás) jsou i advokáti a ty kryje Česká advokátní komora. Justiční ... kryl i Klaus a kryje ji i Zeman. Oběma jsme doručili nové extrémně přesvědčující důkazy o Kajínkově nevině. Oba se ke Kajínkovi otočili zády. Oba mu mohli udělit milost. To by ale znamenalo, že Kajínek by rozvířil svou aféru natolik, že by byla ohrožena existence plzeňské justiční ... a jejich propojení se státním zastupitelstvím, policií a advokacií. To oba Klaus i Zeman kryjí.

Soudci se opakovaně a beztrestně dopouští trestných činů, protože mají neoficiální imunitu tím, že orgány činné v trestním řízení tyto trestné činy odmítají šetřit a nechávají to na vedení soudů, které nejsou orgány činné v trestním řízení, a trestné činy soudců kryjí…

http://www.svobodnatelevize.cz/justicni_mafie.htm

 1 
Vložit příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit.

Nemáte-li ještě svůj účet, můžete se zaregistrovat zde