Válka Kajínka s reportérem: Tímhle mě Klíma podrazil!

[Smajlík]Jiří Kajínek (56) měl s reportérem Josefem Klímou (66) vždy dobré vztahy. Klíma se zasazoval o obnovu jeho procesu a o Kajínkově případu vyšly z pera Klímy a jeho kolegy Janka Kroupy dvě knihy. Tyto vztahy ale rapidně ochladly a Kajínek už nechce o Klímovi ani slyšet. Prý se ho jen snaží využívat. Blesku teď omilostněný vězeň ukázal šokující dopis, který od reportéra obdržel.

Jiří Kajínek už nechce o Klímovi ani slyšet. Za všechno prý můžou reportáže, které Klíma ve svém pořadu odvysílal. Deset dní poté, co prezident řekl, že uvažuje o udělení milosti Jiřímu Kajínkovi, dal reportér ve svém pořadu prostor pro vyjádření svědků svědčících v procesu proti němu. Vystupoval i hlavní svědek Vojtěch Pokoš, který jako jediný masakr v Plzni přežil.

To ale Kajínka velice rozlítilo. Podle něho to mohlo Miloše Zemana ovlivnit k tomu, aby mu milost nakonec nedal. Měsíc po odvysílání reportáží ale přišel do vězení Kajínkovi dopis, který mu poslal Josef Klíma.

Přepis dopisu od Josefa Klímy Kajínkovi z 18. května 2017:

Zdravím, Jiří.

Tak se to povedlo! Chápu, že teď máte ve větší oblibě moji kolegyni Báru Kozákovou, ani se Vám z chlapského hlediska nedivím. Nicméně spousta lidí mě dosud považuje za jakéhosi Vašeho guru a obrací se na mě s nápady, v nichž bychom společně figurovali. Jednak jde o nabídku exkluzivního natáčení pro Primu, jak si zvykáte na pobyt venku, tam bychom se samozřejmě podělili s Bárou a nabídli bychom Vám za to poměrně slušné peníze. No a pak se rýsuje možnost jakýchsi besed zatím v menších českých městech a menších sálech, aby Vás z toho rovnou nekleplo. Chtějí, abych Vás zpovídal já i diváci a k tomu by kapela zahrála vždycky nějakou písničku, když už bychom byli umluveni. Taky za docela slušné peníze. Předpokládám, že nebudu sám, kdo Vám tuhle nabídku udělá, ale u mě máte jistotu, že Vás neokradu. Přeju šťastný návrat na svobodu, doufám, že s Bárou u toho budeme.

 

S pozdravem Josef Klíma.


„Pár dní před tím, než jsem byl propuštěn z vězení, mi Klíma poslal dopis a tam mi píše, že ho všichni berou jako mého guru a že se všichni těší na to, jak budeme spolupracovat, popisuje Kajínek.

To se ale Klíma přepočítal. Žádná další spolupráce už nejspíše nepřipadá v úvahu právě kvůli odvysílaným reportážím. „Je to hnus. Myslí si, že jsem blázen? Myslí, že jsem dementní? nešetří Kajínek ostrými slovy.

O exkluzivní reportáži, o které v dopise píše, si tak nejspíš Klíma může nechat jen zdát. A nejen o ní. „Rýsuje se možnost jakýchsi besed zatím v menších českých městech. Chtějí, abych vás zpovídal já i diváci a k tomu by kapela zahrála vždycky nějakou písničku, píše reportér v dopise.

To ale Kajínka neláká a na žádné besedy s Klímou to nevypadá. Naopak, mezi reportérem a bývalým vězněm se rozhořela válka, v rámci které se Kajínek nebojí říct, že na něm chtěl Klíma vydělat. Dokonce reportérovi prásknul telefonem. „Volal mi, jako že jsme kámoši. Já už s ním ale nechci spolupracovat. Nebudu se přetvařovat a říkat: Ahoj Pepíku. Už nemám chuť, řekl Blesku Kajínek. 

Co na Kajínkovo obvinění vzkázal Klíma? To se dozvíte ve čtvrtečním tištěném Blesku!

Zdroj: http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi/472644/valka-kajinka-s-reporterem-timhle-me-klima-podrazil.html