Jiří Kajínek navštívil kamaráda v Třebíči

[Smajlík]

Příjezd Jiřího Kajínka do Třebíče o posledním květnovém víkendu leckoho překvapil. Proč navštívil právě toto město na Vysočině? Přijel za svým dlouholetým kamarádem Lukášem Charvátem. „Třináct let jsem se angažoval, aby se obnovil proces, nebo byla Jiřímu Kajínkovi udělena milost,“ naznačil Charvát.

Zdůraznil, že jejich setkání bylo osobní. I když byli spolu v kontaktu, nikdy Charvát Kajínka ve věznici nenavštívil. „Viděli jsme opravdu poprvé, a společně s přítelkyní mě pozvali na oběd,“ poznamenal Charvát.

„Jen bych byl nerad, aby si někdo myslel, že v Jiřím Kajínkovi mám nějakou modlu. Mým cílem bylo opravdu mu pomoci,“ zdůraznil Charvát.

Velice ho potěšilo, že po propuštění mu Jiří Kajínek zavolal jako prvnímu. „Ale já se tím, že mě Jiří navštívil, nechtěl nijak zviditelnit. Nikomu jsem o jeho návštěvě neřekl, ani manželce,“ podotkl Charvát.

Netajil, že se setkal s kladnými i zápornými reakcemi. „Ale ty kladné převažují,“ naznačil Charvát. Připustil, že setkání pro něj bylo silným zážitkem.

„Poznal jsem, že je charakterově mnohem dál, než jsem si myslel. Což ovšem neznamená, že jej chci nějak hodnotit. V Třebíči se nevyhýbal žádnému setkání, kdo se s ním chtěl vyfotit, tak mu to umožnil,“ nastínil Charvát.

S Jiřím Kajínkem je nadále ve spojení, ale zda se objeví ještě někdy v budoucnu v Třebíči, neví. Osobně vede Jiřímu Kajínkovi webové stránky, kde se každý může dozvědět o jeho případu nejrůznější podrobnosti.

„Opravdu mně nejde o zviditelnění, a ani jsem nevěděl, že se naše fotky objeví na facebooku. Ale je to prostě tak, mám z milosti radost, to je vše,“ dodal Lukáš Charvát.

Autor: Antonín Zvěřina

Zdroj: http://www.jihlavske-listy.cz/