Novinář Klíma (64): Nové důkazy o nevině Kajínka!

[Smajlík]


Před sedmi lety měl infarkt přímo na place! Stres a vypětí si tehdy vybraly svou daň a populární investigativní reportér Josef Klíma (64) musel zvolnit. Teď si ale koleduje o další srdeční záchvat! Žije totiž opět v pořádném stresu. Mimo jiné proto, že pracuje na dalším materiálu ke kauze doživotně odsouzeného Jiřího Kajínka (55) za dvojnásobnou vraždu. Klíma to přiznal v rozhovoru pro deník Aha!.


Musíte se po kolapsu kvůli srdci výrazně hlídat?


„Prý bych se hlídat měl. Ale jak to mám udělat, když natáčím dost stresující reportáže, jsem bombardován od diváků stejně stresujícími příběhy, navíc teď koncertuji se svou kapelou, a ještě pracuji na hraných scénářích?“


A do toho prý děláte na stresujícím a zásadním tématu: na dalším materiálu ke kauze Kajínek!


 „To je pravda! Nemůžu prozrazovat, jaké další informace jsem získal, ale chci tuhle kauzu dotáhnout do obnovy procesu, než definitivně půjdu do novinářského důchodu.“


A myslíte, že se na základě vašich informací podaří proces otevřít?


„Já doufám, že ano! Ale vážně nemohu mluvit o tom, co se mi podařilo zjistit. Nechtějte to po mně.“

Zdroj: http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/117449/novinar-klima-64-nove-dukazy-o-nevine-kajinka.html


Komentáře

[ 89.177.137.*** / Katka Brno /

Nikomu jsem ruce a nohy nelámal,

popírá Kajínek Zemanova slova

Prezident totiž mimo jiné uvedl, že Kajínek má ve své trestní minulosti i zločiny spojené s násilím, a dokonce i s lámáním kostí.
„Sám jsem si vyžádal trestní spis pana Kajínka, výpis z rejstříku trestů. A je potřeba vědět dvě věci. Ta negativní věc je, že výpis z rejstříku trestů má tři hustě psané stránky – loupeže, někdy spojené s fyzickým násilím, například lámáním rukou nebo nohou, krádeže atd. A ta pozitivní stránka je, že tam není ani jedna vražda,“ řekl minulý týden na veřejnosti Zeman.

Kajínek však prostřednictvím přítelkyně vzkázal, že žádnému muži zákona nezkřivil ani vlas. „Jirka si naopak zakládá na tom, že nikdy nikoho fyzicky nenapadl a nikomu nic neudělal. Ano, bral věci, které mu nepatří, čehož vždycky litoval a škodu splácel. Dnes už navíc nikomu nic nedluží, poslední splátku vracel jedné paní zhruba před čtyřmi lety,“ řekla v úterý Právu Kajínkova blízká známá.

Naopak navzdory Zemanovu tvrzení je v kopii Kajínkova výpisu uveden případ, kvůli kterému dostal v roce 1998 doživotní trest, tedy dvojnásobná vražda a pokus o další z plzeňských borských serpentin.

Jiřího Kajínka na údajně opakované Zemanovy veřejné výroky o jeho násilné minulosti upozornili prý i někteří lidé v dopisech, kterých mu stále chodí do věznice desítky.

„Bylo mu to líto. Je zklamaný a přešlý, protože ví, že to není pravda, a má pocit, že někdo dal Zemanovi špatné informace. V tom papíru nic o lámání rukou není, proto zvažuje, že znovu napíše dopis prezidentovi a k němu přiloží i ten výpis,“ uvedla Kajínkova přítelkyně.

100 + 1 Zemanova lež, aneb, jak s pomocí lží procházím životem.

http://www.brics.cz/zemanovy-lzi

 1 
Vložit příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit.

Nemáte-li ještě svůj účet, můžete se zaregistrovat zde