Všechny články

[Smajlík]
262441-gallery1-uhiay.jpg

Kajínek žádá už potřetí o milost prezidenta

Potřetí během posledních jedenácti let požádal doživotně odsouzený Jiří Kajínek (51) o milost prezidenta republiky. V pátek 21. prosince ji za něj podal nynější Kajínkův advokát Tomáš Zejda, který už sepsal první žádost jednoho z nejznámějších českých vězňů, adresovanou v roce 2001 tehdejšímu prezidentu Václavu Havlovi. ...více

[Komentáře (6) | Zobrazeno 2877×]
[Smajlík]
ringoobraz.jpg

Pusťte Kajínka! - F. R. Čech

Nedobytnost práva je v naší republice a prvobytně pospolném tržním socialismu jedním z pilířů nasranosti národa.
Nesmíme si ji ale plést s druhým pilířem penzijního připojištění. Tam k zoufalství dojde později, až budou důchodci-pojištěnci marně vyhlížet pošťáka s penězi.
Četnost případů nespravedlnosti či domnělé nespravedlnosti už ani otrlé TV diváky nevzrušuje a co do obliby je na čtvrtém místě sledovanosti za počasím, tančícími šašky a pohlcovači intimního zápachu.
Úchyl
Jistý cizinec z kdysi bratrského Východu Buchalo (25) obžalovaný ze zneužití 118 dívek byl propuštěn z vazby, když slíbil na svou čest, že se dostaví k soudu, a hele, "on uběžál, zájčik adín".
Dlouho kraloval na českém zločineckém nebi Babinskej - známej lotr mexickej, kterého co do popularity a obliby překonal náš současník Kajínek.
Smrad
Něco na případu silně zapáchá, a to od samého počátku. Celý národ to cítí a nese jako svoji křivdu. Zdali plzeňský soudce spokojeně chrní??? Asi ano (neověřeno). Smrdělo to šéfovi Ústavního soudu Pavlu Rychetskému, smrdělo to předsedovi pražského vrchního soudu Jaroslavu Burešovi, smrdělo to Pavlu Němcovi i exministrovi Pospíšilovi. Nenajde se bohužel už nikdo, kdo to hovno uklidí.
Nešťastný Kajínek vyčerpal všechny zákonné možnosti a zbývá mu pouze cesta Jana Sladkého Koziny - vyzvat "Lomikara" na boží soud! Je to cesta zoufalá, ale účinná!
Až Klaus najme Kajínka jako bodyguarda, tak...
Vážený pane sprezidente! Milý Václave! Dejte Kajínkovi milost a rozlučte se se svým úřadem aktem moudrosti a milosrdenství, vyhovte 7500 signatářům žádosti o tuhle milost a svému milovanému Ringovi, který se tímto k petici připojuje.
Slibuji, že si budu do smrti chodit půjčovat knihy do vaší knihovny a s láskou obejmu omilostněného Kajínka, kterého zaměstnáte jako bodyguarda.
Osvobodit!
Věřte, že s Kajínkem po boku si nikdo nedovolí vytáhnout na vás plastovou pistoli. Nenechte si vyfouknout šanci zůstat i nadále miláčkem Čechů. Nebo snad chcete, aby za vás smetanu slízal váš následovník Miloš Zeman?
Až budeme na hlavním nádraží vítat vlak s osvobozeným Kajínkem, předám vám osobně jako dar svůj olej. Pusťte Kajínka, darebáci!
Nezklamte!

Nedělní Blesk
9. 12. 2012, č. 49, ročník 21, str. 33

...více

[Komentáře (0) | Zobrazeno 3023×]
[Smajlík]
petice_3.jpg

Petice na podporu Jiřího Kajínka dorazila na Hrad

Informace o zásilce RR641330113CZ:

Zásilka podána dne 29.11.2012 na poště 674 04 - Třebíč 4.
Zásilka připravována na dodací poště 119 00 - Praha 012 k doručení.
Zásilka doručována dne 30.11.2012 poštou 119 00 - Praha 012.
Zásilka dodána dne 30.11.2012 poštou 119 00 - Praha 012.

...více

[Komentáře (0) | Zobrazeno 2702×]
[Smajlík]
jirka_soud.jpg

Omilostněte Kajínka, žádají Klause v petici tisíce lidí

Přes sedm tisíc lidí se podepsalo pod petici, v níž její organizátoři tento týden požádali prezidenta Václava Klause o milost pro nejznámějšího českého vězně Jiřího Kajínka (51). Muže, podle jehož příběhu o útěku z nejstřeženější věznice Mírov byl natočen i film, potrestal v roce 1998 plzeňský krajský soud doživotím za dvě vraždy a pokus o třetí z května 1993. Petice podle hlavního iniciátora Lukáše Charváta probíhá na internetových stránkách Kajínkových podporovatelů už od roku 2006, první tisícovka podpisů putovala na Hrad už před čtyřmi lety. Tento týden ale Charvát odeslal prezidentovi elektronicky a pak i poštou dalších přes 6500 žádostí občanů o milost pro Kajínka. Ten sedí za mřížemi od února 1994, jeho trest přerušil pouze útěk z Mírova v říjnu 2000, ale ještě v prosinci byl zpět ve vězení. ...více

[Komentáře (1) | Zobrazeno 2629×]
[Smajlík]
rathmrize.jpg

Jiří Kajínek se vyjadřuje ke kauze Davida Ratha

Jiří Kajinek píše: ...Rath. Měl jsem možnost vidět na ČT 24 Davida Ratha, který dnes hovořil k poslancům v Poslanecké sněmovně. David Rath působil vyrovnaně a klidně a slušně, ale hlavně velice důvěryhodně! Popisoval fakta, která mají dokazovat jeho nevinu. Mluvil o práci orgánů činných v trestním řízení. Mluvil o zvůli policistů a mnohých dalších lidí. Mluvil o zneužití moci, které vládnou policisté a státní zástupci a soudci! Mluvil o provázanosti těchto lidí a dalších lidí, kteří si v této zemi mohou dělat cokoli, přičemž se zaštiťují zákony a spravedlností. Mluvil o semletí zrůdným mechanismem, proti kterému se občan nemůže nijak bránit! Už vůbec ne, když je ve vazbě (vězení). David Rath má v mnohém pravdu. Smutné je, že musel na vlastní kůži zažít zrůdnost celého systému, aby mohl veřejnosti alespoň trochu přiblížit, co se odehrává ve skutečnosti za nechutnosti, pokud ti „spravedliví“ mluví o vyšetřování a vazbě a vězení! Osobně jsem zažil nezákonné postupy právě orgánů činných v trestním řízení! Ochránců zákonnosti a spravedlnosti! ...více

[Komentáře (1) | Zobrazeno 5469×]
[Smajlík]
imagesCA5HT0G3.jpg

Anketa - Podpořili byste kandidaturu Jiřího Kajínka na pozici prezidenta republiky?

Mnoho tisíc lidí oslovilo Kancelář prezidenta republiky s žádostí o milost pro Jiřího Kajínka. Ozývají se hlasy, aby kandidoval na prezidenta republiky. To je samozřejmě zase něco úplně jiného. Ať už by bylo jeho rozhodnutí jakékoliv, bylo by zajímavé zjistit, kolik občanů by jeho kandidaturu podpořilo.

Otázka tedy zní: Podpořili byste kandidaturu Jiřího Kajínka na pozici prezidenta republiky?


Hlasujte zde: /aktualni-ankety?inquiryId=2

...více

[Komentáře (1) | Zobrazeno 4016×]
[Smajlík]
O35727-1600x1200.jpg

"Vrahoun" Kajínek zpoza mříží k Rathovi: Davide, přeju ti spravedlivý proces

V souvislosti se zatčením exhejtmana ČSSD Davida Ratha se na sociálních sítích objevila doslova smršť vtipů, vzkazů i humorných obrázků. I když od zadržení Rathovy skupiny uplynul více než týden, "lidová tvořivost" neustává. Mimořádný ohlas u facebookové veřejnosti vzbudilo fiktivní tiskové prohlášení nejznámějšího českého vězně Jiřího Kajínka k Rathově kauze. "Dokument" je adresován řediteli Vězeňské služby ČR plk. PhDr. Jiřímu Trenglerovi. Rath umí zázraky "Vážený pane řediteli, kategoricky odmítám případné umístění obviněného MUDr. Davida Ratha do mojí cely. Disponuji ve svém "obydlí" omezeným vybavením a minimálním majetkem a nehodlám být dalších dvanáct let 24 hodin denně ve střehu," uvádí Kajínek ve fiktivním dopisu. Současně autor prohlášení uvádí, že je připraven k dalšímu útěku. "Pokud mojí žádosti nebude vyhověno, sděluji Vám, že při první příležitosti Vaše "výchovné" zařízení opět bez dovolení opustím. S pozdravem Světu mír! Váš Jiří Kajínek," končí humorista údajné Kajínkovo prohlášení. ...více

[Komentáře (0) | Zobrazeno 2733×]
[Smajlík]
tereza.jpg

Svědkovi v kauze Kajínek vyhrožují! V ohrožení je i reportérka TV Nova

Kauza Kajínek nabrala další obrátky. Reportérku TV Nova, která přinesla utajenou zpověď svědka případu, kontaktoval neznámý muž s tím, že chce svědkovi ublížit. V ohrožení je nyní i reportérka TV Nova Tereza Maixnerová. Redaktorka TV Nova Tereza Maixnerová před časem zprostředkovala zpověď svědka v případu vraždy, za kterou byl odsouzen Jiří Kajínek. Muž je přesvědčený o tom, že odsouzený Kajínek v Plzni před lety nestřílel. V pondělí večer nabral případ další obrátky. Reportérce se večer rozezněl telefon. Ozval se z něj neznámý mužský hlas, který tvrdil, že svědka vylákal z domova. Jako záminku si prý vymyslel nabídku práce. Dodává, že mu chce ublížit. "Říkal, že je to právě kvůli tomu svědectví. Výhrůžka zněla tak reálně, že jsem okamžitě zalarmovala policii,“ řekla Maixnerová. ...více

[Komentáře (0) | Zobrazeno 3302×]
[Smajlík]
ustavni_soud.jpg

Rozhodnutí o ústavní stížnosti Jiřího Kajínka, zastoupeného JUDr. Tomášem Zejdou

I.ÚS 2841/11 ze dne 07.12.2011 Česká republika USNESENÍ Ústavního soudu Ústavní soud rozhodl dnešního dne mimo ústní jednání a bez přítomnosti účastníků v senátě složeném z předsedkyně Ivany Janů a soudců Františka Duchoně a Vojena Güttlera, ve věci ústavní stížnosti stěžovatele J. K., zastoupeného JUDr. Tomášem Zejdou, advokátem, se sídlem Murmanská 1250/5, 100 00 Praha 10, proti usnesení Krajského soudu v Plzni ze dne 28. 3. 2011, sp. zn. 5 T 9/2010, a proti usnesení Vrchního soudu v Praze ze dne 7. 7. 2011, sp. zn. 11 To 28/2011, za účasti Krajského soudu v Plzni a Vrchního soudu v Praze jako účastníků řízení, takto: Ústavní stížnost se odmítá. Odůvodnění: ...více

[Komentáře (1) | Zobrazeno 4005×]
[Smajlík]
ustavni_soud.jpg

Stížnost Jiřího Kajínka k Ústavnímu soudu, kterou podal JUDr. Tomáš Zejda dne 23. září 2011

Stěžovatel byl rozsudkem Krajského soudu v Plzni ze dne 23. 6. 1998 vydaným pod sp. zn. 4 T 25/95 uznán vinným trestným činem vraždy a byl mu uložen trest odnětí svobody na doživotí, jeho odvolání do rozsudku shora označeného bylo usnesením Vrchního soudu v Praze ze dne 23. 2. 1999 vydaným pod sp. zn. 11 To 79/98 zamítnuto. Dne 13. 9. 2010 podal stěžovatel návrh na povolení obnovy řízení ve věci shora označené, usnesením Krajského soudu v Plzni ze dne 29. 3. 2011 vydaným pod č. j. 5 T 9/2010-81 byl návrh stěžovatele na povolení obnovy řízení zamítnut. Usnesením Vrchního soudu v Praze ze dne 7. 7. 2011 vydaným pod č. j. 11 To 28/2011-99 byla stížnost proti usnesení krajského soudu zamítnuta. Proti usnesení Krajského soudu v Plzni ze dne 28. 3. 2011 vydanému pod č. j. 5 T 9/2010-81 a proti usnesení Vrchního soudu v Praze ze dne 7. 7. 2011 vydanému pod č. j. 11 To 28/2011-99 podává stěžovatel prostřednictvím svého právního zástupce ústavní stížnost a navrhuje, aby Ústavní soud obě napadená usnesení zrušil. Stěžovatel svou ústavní stížnost odůvodňuje následujícím: Státní moc lze uplatňovat jen způsobem, který zákon stanoví. Rozhodování v trestním řízení je jednou z forem uplatňování státní moci. Trestní řízení musí být vedeno a rozhodováno v něm způsobem, který zákon stanoví, tedy v souladu s trestním řádem. Dojde-li k tomu, že trestní řízení je vedeno či je rozhodováno v něm v rozporu s trestním řádem, věc se může dostat do roviny protiústavnosti s ohledem na ustanovení čl. 2 odst. 2 Listiny základních práv a svobod. ...více

[Komentáře (0) | Zobrazeno 2875×]
[Smajlík]
kajinek_novinky.jpg

Kajínek vkládá naděje do Ústavního soudu

Nejznámější český vězeň Jiří Kajínek (50) pokračuje ve své snaze o obnovu procesu, v němž dostal trest doživotí za dvojnásobnou vraždu a pokus o další z roku 1993. Prostřednictvím advokáta Tomáše Zejdy a své blízké přítelkyně v pondělí podal k Ústavnímu soudu (ÚS) stížnost proti rozhodnutím plzeňských krajských a také pražských vrchních soudců, kteří letos zamítli již druhý Kajínkův návrh na povolení nového řízení. ...více

[Komentáře (0) | Zobrazeno 2472×]
[Smajlík]
domu2.jpg

Kajínek píše Pospíšilovi: Útěk jsem nechystal, vymyslel si to spoluvězeň

Na doživotí odsouzený Jiří Kajínek (50) napsal tento týden dopis ministru spravedlnosti Jiřímu Pospíšilovi (ODS), v němž popřel tvrzení resortu justice, že plánoval útěk z věznice v Karviné, a vše označil za výmysl svého spoluvězně. Ministerstvo spravedlnosti si ale ústy svého náměstka Daniela Voláka stojí i přes Kajínkova nynější tvrzení za tím, že mělo od jedné z bezpečnostních složek relevantní informaci o chystaném útěku nejznámějšího českého vězně. Právě kvůli údajné Kajínkově snaze opět uprchnout jej letos na konci července převezla vězeňská služba z Karviné na Mírov. Přitom ze současného působiště se už Kajínkovi jednou podařilo i přes přísná bezpečnostní opatření utéct. Stalo se tak v říjnu 2000 a policie jej pak chytila až o dva měsíce později v jednom bytě v Praze. Tato slavná epizoda se pak stala námětem pro film o muži odsouzeném na doživotí za dvě vraždy a pokus o další. ...více

[Komentáře (3) | Zobrazeno 2495×]
[Smajlík]
transparetn.jpg

Dopis Jiřího Kajínka ministrovi Pospíšilovi

Novinky.cz mají k dispozici plné znění dopisu, který odeslal na doživotí odsouzený vězeň Jiří Kajínek ministrovi spravedlnosti Jiřímu Pospíšilovi (ODS) ohledně údajné přípravy útěku z věznice v Karviné. Vážený pane ministře, vzhledem k tomu, že jsem slyšel a četl Vaše vyjádření, kterým jste ve sdělovacích prostředcích odůvodňoval mé přemístění z Karviné na Mírov, dovolte mi, prosím, vyjádřit můj pohled na celou záležitost. V roce 2000 jsem utekl z Mírova, abych upozornil na mé nespravedlivé odsouzení. Neutíkal jsem do zahraničí, protože jsem byl přesvědčený, že dojde k povolení obnovy řízení a zrušení doživotního trestu. Po mém zatčení v prosinci 2000 soustavně pracuji na legálním řešení celé situace. Od roku 2000 jsem prošel věznicemi Valdice, Mírov, Karviná a byl jsem také při eskortách k soudům na Pankráci a v Plzni. Ve všech věznicích bylo a je vděčné téma útěk z Mírova z roku 2000. Ve všech věznicích o tom hovoří vězni i zaměstnanci věznic. Pokud někdo uvede, že zaslechl Kajínka mluvit o útěku, je to víc než úsměvné! ...více

[Komentáře (0) | Zobrazeno 2442×]
[Smajlík]

Svědek v Kajínkově kauze si nechává platit za mlčení. Ví, kdo vraždil

Pořad TV Prima Soukromá dramata přinesl nové světlo do kauzy na doživotí odsouzeného vězně Jiřího Kajínka. Milan Kolář, jeden ze svědků v případu, při natáčení skrytou kamerou řekl, že Kajínek není pachatelem dvou vražd, které měl spáchat v roce 2003 a že on sám pobírá rentu za mlčení. „Ten chlap to neudělal... Vždyť jsem s těmi policisty seděl na tom Kamzíku (hotel Kamzík - pozn. red.) a s Vlasákem, když se o tom bavili, že toho Jandu smáznou, a najednou to udělal Kajínek?“ řekl Kolář. ...více

[Komentáře (1) | Zobrazeno 2478×]
[Smajlík]
12969168.jpg

EXKLUZIVNĚ: Kajínek plánoval opět útěk. Ministr Pospíšil zasáhl

6.9.2011 12:59 - Muž odsouzený za dvojnásobnou vraždu a pokus o další z května 1993 v plzeňských borských serpentýnách Jiří Kajínek plánoval v pořadí již třetí pokus o útěk. Jiří Kajínek byl na konci července převezen z vězení v Karviné zpět na Mírov, odkud se mu riskantní útěk už jednou podařilo uskutečnit. Vězeňská služba sice uvádí jako důvod přeložení běžnou rotaci vězňů, nicméně redakci ParlamentníchListů.cz ve spolupráci s rádiem Frekvence 1 se podařilo zjistit, že důvodem přemístění bylo plánování útěku. "Bez komentáře, bez komentáře, zavolejte mi odpoledne," odpověděl redakci náměstek ministra spravedlnosti Daniel Volák na otázku redakce, zda se Kajínek pokusil o útěk. Bez odpovědi ponechal i dotaz, zda za přemístěním Kajínka na Mírov stojí běžná rotace vězňů. ...více

[Komentáře (1) | Zobrazeno 3099×]
[Smajlík]

Soud definitivně zamítl obnovu Kajínkova procesu

Nejznámější český vězeň Jiří Kajínek (50) se změny svého rozsudku nedočká. Pražský vrchní soud totiž podle zjištění Práva v červenci definitivně zamítl jeho už druhou žádost na povolení obnovy procesu, v němž Kajínek dostal v roce 1998 doživotí. Muž odsouzený za dvojnásobnou vraždu a pokus o další z května 1993 v plzeňských borských serpentýnách tak i nadále zůstane za mřížemi ve zvláštním oddělení pro doživotně odsouzené. Od minulého pátku sedí Kajínek znovu po letech na Mírově, odkud se mu v říjnu 2000 podařilo uprchnout. Odvolací Vrchní soud v Praze rozhodl už 7. července v neveřejném jednání. Návrh na nový proces jako první zamítl v březnu Krajský soud v Plzni jako nedůvodný. Plzeňský senát vedený Tomášem Boučkem tak učinil už podruhé, přičemž poprvé se tak stalo v roce 2006. ...více

[Komentáře (0) | Zobrazeno 2243×]
[Smajlík]
1_k_C.jpg

Kajínek se vrátil za zdi Mírova, odkud kdysi utekl

Doživotně odsouzený Jiří Kajínek (50) se po deseti letech a devíti měsících vrátil na místo, které ho kdysi proslavilo. Minulý pátek ho eskorta vězeňské služby přesunula z věznice v Karviné na Mírov, nejpřísnějšího a nejstřeženějšího vězení u nás. Právě odtud Kajínek 29. října 2000 uprchl a čtyřicet dnů se skrýval, než ho v jednom pražském bytě zatklo policejní komando. ...více

[Komentáře (3) | Zobrazeno 2961×]
« <  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 83  > »