Cítím potřebu reagovat na události posledních dnů .....

[Smajlík]

Justice u nás má neomezenou moc, říká muž, který pořídil nahrávky

Cítím potřebu reagovat na události posledních dnů, které se týkají mých nahrávek mezi mnou a bývalým policistou ze zvláštního útvaru v Plzni, a také nemohu nereagovat na mediální útoky advokátky Jiřího Kajínka JUDr. Kláry Slámové vůči mé osobě.

V prosinci 2003 jsem založil internetové stránky na podporu Jiřího Kajínka www.jirikajinek.cz. Smyslem a původním impulsem k založení stránek nebyla ani tak osoba Jiřího Kajínka, ja...


Komentáře

[ 54723e*** / partners

Radime:Nevím, čemu není rozumět, když říkám:„Právě proto, že advokát je vázán určitými pravidly, jsou má slova zcela na místě a jako moc silná bych je rozhodně neoznačil, ba naopak.“Místo toho, abyste se nad tím zamyslel, tak tu opakujete nesmysl, který bulíkuje advokátka, když se snaží obhájit svůj neprofesionální přístup.Nebo se skutečně domníváte, že tu je právní řád, který zakazuje advokátovy podat trestní oznámení a to dokonce za situace, že ten advokát své oznámení může podložit nahrávkou z telefonního hovoru?Není náhodou advokát člověk, který by měl znát právo, alespoň v základních rysech a není to náhodou tak, že trestní oznámení je institut právního řádu? Dělal by tedy ten advokát něco nelegálního, kdyby trestní oznámení podal?Není nikde řečeno, že ten člověk, který volal Lukášovy, mluvil pravdu. Dosud se však potvrdilo, že pracoval přesně tam, kde Lukášovy tvrdil, že pracoval, a i další sdělené údaje souhlasí. Zda však skutečně slyšel, jak to celé bylo nevím. To ukáže čas.Musím se přiznat, že se objevují první silné pochybnosti. To však nikdo před rokem nemohl vědět, a advokátka Jiřího Kajínka také ne. Jediným průlomem by bylo, kdyby ona sama znala pravdu a věděla by, kdo skutečně vraždil, tedy věděla, že to policajti určitě nebyli. Pak by opravdu nemělo smysl, aby trestní oznámení podávala.

[ 5967fbb*** / Hanka

Po paní Slámové se nechce aby natáčela filmy a pořádala demonstrace, ale když jí dal Lukáš k dispozici ty telefonní rozhovory, zlobte se na mě nebo ne to že ,, svědek,, nepřišel na schůzku bych nebrala jako že je to další kecálek co se chce zviditelnit, ale viděla bych v tom evidentně to, že má strach. A tomu se ani nikdo nemůže divit po tom co v rozhovoru řekl evidentně ví hodně důležitých informací.

Jelikož jsem s plzně a měla jsem tu čest se zdejšími policejními orgány a soudy vím, že tam neni vše jak má být a takovéhle svědectví se tu hodně lidem nelíbí, proto se vůbec nedivím, že na schůzku nedorazil. Nic méně paní Slámová další kroky neučinila pokud tedy nespřádá sítě v tajnosti.

Lukáš s panem Janýrem udělali dobře, že to zveřejnili a podali trestní oznámení alespoň se ledy pohnuli a v této chvíli už všichni víme, že onen člověk pracoval kde pracoval a s kauzou by mohl pěkně zamávat. Je jen otázkou jak se k tomu tentokrát postaví orgány k tomu kompetentní a zda se to zas nezamete pod koberec.

[ 3ea823fb / Radim

partners:Paní advokátka strávila nad případem Jiřího Kajínka velmi mnoho času, řekl bych nadstandartně. Je nutno vědět, že Kajínek měl už předtím několik advokátů - myslím, že tři nebo i snad čtyři, ale nevím přesně v jakém pořadí (pokud víte jejich jména a pořadí, napište prosím). Za tu práci myslím, že nedostala ani pořádně zaplaceno. Dále tato advokátka převzala případ s doktorem Kubíčkem až po 4-5 letech po rozsudku který poslal Kajínka na doživotí.

Paní advokátka prostě věděla (předpokládala) jak by to asi dopadlo, kdyby sama podala trestní oznámení bez pořádných důkazů. Ona je vázána zákony, předpisy a jakousi profesní úrovní. Tyto hranice ovšem nemusí platit pro vás ostatní, protože předpokládám nejste právníky. Já také samozřejmě ne! Prostě se snaží Kajínka obhajovat v rámci právního systému našeho státu. A tím je značně omezena. Slámová nebude prostě pořádat demonstrace, natáčet film apod. Od toho jsou tu jiní aktivisté.

Zda bych podal trestní oznámení... nemohu říct. Jednak jako advokát bych samozřejmě znal spoustu zákonů, takže za advokáta se nemohu vyjadřovat. Na místě pana Charváta bych konal asi stejně... nakonec pan Charvát také nevěděl co dělat; trestní oznámení podal někdo jiný po domluvě s ním. Říkám, čas ukáže, zda to bylo správné - účelové podat oznámení a samozřejmě zveřejnit ty dva rozhovory s (údajným) policistou z odposlechů.

Netroufnu si říct, jak moc případ Kajínek proslavil doktorku Slámovou. Má i jiné těžké případy, je známá i jako "obhájkyně nácků" apod. Za určitou popularitu vděčí novinářům, internetu, několikrát vystupovala v různých pořadech (Uvolněte se prosím, což bylo skvělé...). Ať se k jejímu "nekonání" vyjádří a posoudí to odborníci z oblasti práva. Takže asi tak. Radim

[ 59660e*** / Katka Brno"Hrdinství není jenom něco mimořádného udělat, ale také něco mimořádného vydržet, zpracovat

a v dobré obrátit. "
Z. Matějček

[ 5967fbb*** / Hanka

...

Zachovala bych se naprosto stejně jako Lukáš.

[ 54723e*** / partners

Radime:Právě proto, že advokát je vázán určitými pravidly, jsou má slova zcela na místě a jako moc silná bych je rozhodně neoznačil, ba naopak.Ale prozraď, zda bys nepodal trestní oznámení u Inspekce Policie ČR (bývalá Inspekce MVČR), když ti bývalý policista z oddělení odposlechů bude tvrdit, že on slyšel, že vraždil policista a nemůže vypovídat kvůli mlčenlivosti? Nechal bys sis tuto nahrávku z toho rozhovoru v šuplíku nebo by si konal?

[ 3ea823fb / Radim

partners:Příliš tvrdá slova na adresu doktorky Slámové! Paní Slámová udělala a věřím, že stále dělá pro Jiřího Kajínka mnoho. Rozdíl mezi ní a druhou stranou této internetové přestřelky je ten, že ona je vázána jako advokát určitými pravidly a nebude se tedy pouštět do akcí, které by mohly nadělat více škody než užitky! Nechť ukáže čas....

Radim

[ 54723e*** / partners

Mílo, díky za komentář, ke kterému není skoro co dodat.Pouze může jen potvrdit, že to vnímám stejně. Vím, že Lukáš provozuje tento web nadmíru svědomitě, hodně přemýšlí nad tím, co by mohl vylepšit. Své kroky pečlivě zvažuje a při tom bere především ohled na ostatní a ne na sebe. To se však o Slámové říci nedá. Ta si na Jirkovy postavila pouze kariéru a teď se v podstatě jen veze. Je jasné, že když kauza Kajínek skončí, končí i její sláva.Musím se přiznat, že provozovat tento web je náročná práce, za kterou Lukáš nedostává vůbec žádné peníze, ba naopak jen platí a věnuje tomu svůj čas.Je velice nedůstojné pro advokáta, tedy v daném případě pro Judr. Kláru Slámovou házet takovou špínu na člověka, který se tolik snaží. Dík určitě nikdy neočekával, ale tohle. To je trošku moc.

[ 55c110d*** / Mila

Autor tohoto článku vystihl velmi přesně situaci kolem nahrávek. Již delší dobu mám podobné mínění o JUDr Slámové jako on a rozliším kdo je kdo. Připomínám,že byl to právě L.Charvát,který založil tyto stránky ještě v době,kdy by to málokdo učinil. A právě on je tou osobou,která si nejvíce zaslouží obdiv,je to on,který již několik let shromažďuje důkazy, z kterých si čtenáři mohou učinit závěry kdo je vlastně J.Kajínek. Bez těchto stránek by celou tu složitou kauzu málokdo pochopil a ani se v ní nemohl dobře orientovat.Opakuji,největší dík za to všecko patří právě autorovi těchto stránek,který prokázal i velkou osobní statečnost.

Zároveň souhlasím s jeho tvrzením,že teprve obrovský zájem veřejnosti o kauzu Jiřího Kajínka a tlak veřejného mínění donutí orgány něco šetřit,poněvadž zase by to skončilo tím,že Inspekce šetřila,ale nedospěla k závěru,že by vinu nesli policisté jak se stalo již dříve.

Také jsem přesvědčena,že pokud by se o nahrávky nestaral,nenahrával a nechal to prostě plavat,nikdo by se po čase o nich ani nedozvěděl...

 1 
Vložit příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit.

Nemáte-li ještě svůj účet, můžete se zaregistrovat zde