Jaký máte názor na jednání soudce Boučka?

[smajlik]

Záznam tajné nahrávky, která dokazuje, jak ve skutečnosti vypadala spravedlnost počesku


(Ovlivňování poroty ze strany soudce Boučka)Bouček: Pamatujte na to, že to není nic mimořádnýho, že někdy v nějakým stádiu řízení nebo i po řízení, někdo píše dopis a napíše: já jsem, já jsem to neudělal. On to neudělal. Takovejch věcí se děje desítky. A v normálních spisech to není žádná výmečná situace. Že prostě Kajínek dostal doživotí, je to přeci jedna verbež Hegedüs, Kajínek, Ďurči. To je všechno jedna verbež.

- I Pokoš !(další člen poroty)

Bouček: – Ale dobře, i Pokoš. Je jedinej, jedinej, kterejch z nich nemění výpovědi. Pozor na to! To je jedinej důkaz nebo jedinej důkaz nebo jediný člověk, kterej nikdy nemanipuloval se svýma výpověďma. Pokoš vždycky řekl, je to tak a hotovo. To byl jedinej. Pozor na to! Pokošovi věřil původní soud nebo původní soudy, že jo, ty důkazy byly zhodnocený. Pokoš byl jedním, pokud ne vůbec nejzásadnější důkaz. Jo a my to nemůžeme zpochybňovat. Vzpomeňte si, tam byl následující den Orosz, který viděl jednoho malýho hubenýho střelce. Pak ale najednou přišel svědek Šrajer, kterej jasně mluví o tom, že to byl Kronďák s Mikešem. Tak Orosz viděl jednoho malýho střelce, kterej se vrátil mezi lidi a byl to určitě policajt. A přijde Šrajer a oni zase říkaj, tohle je ten zásadní svědek. Ten říká: Je jasný, že byli dva. Byl to Kronďák a Mikeš. Pak přijde Klíma s Kroupou a řeknou, že to byl chlap z jižní Moravy? Tak co si z toho máme vybrat? Aby jako, já bych si nevzal na triko za týhle, za týhle podivný důkazní situace povolit obnovu řízení. A přece nám jde o to, jestli Kajínek udělal nebo ne. Tady nejde o nic jinýho. My ani neřešíme, jestli za tím stojí deset policajtů, to my přece neřešíme. My řešíme, jestli Kajínek střílel, nebo ne, pamatujte na to. Vraťme se do tý podstaty tý věci.

obrázekobrázekAktualizace:

Soudce: Je to verbež...
Plzeň (pra) - Podle záznamu TV Nova měl při poradě soudního senátu soudce Bouček přesvědčovat přísedící, jak se mají k celé kauze a ke svědectvím ve prospěch Kajínka postavit.

"Takových věcí se dějí desítky v normálních spisech. Tohle není žádná výjimečná situace, že Kajínek dostal doživotí. Je to přeci jedna verbež, Hegedüs, Kajínek, Ďurči - to je všechno jedna verbež...," říká na nahrávce Bouček. A pokračoval..."Vždyť si to vemte, my jsme přece tu první žádost na to první rozhodnutí zamítli - bez návrhu na tu obnovu řízení - s klidným svědomím."

"Poradíme se s kolegy a také s odborníky z justice o tom, zda takovéto jednání je důvodem pro postup vůči předsedovi senátu," reagoval ministr spravedlnosti Pavel Němec. Ministr navíc údajně vážně zváží stížnost v Kajínkův prospěch.


BLESK
9. 3. 2006

obrázekobrázekobrázekJaký máte názor na ovlivňování poroty ze strany soudce Boučka?