Jak to bylo u soudu

[nek]

Jak to bylo u soudu


V neděli 8. 5. 2005 navečer jsem dorazila do Plzně. Chvílemi pršelo a byla ošklivá zima. Ubytovala jsem se a vyrazila ke Krajskému soudu. Ve vratech stál příslušník justiční stráže a dával dvěma mladíkům vstupenky na zítřejší soud s Jiřím Kajínkem. Takže chmurné vize, že budu muset celou noc stát před Krajským soudem v dešti a zimě, abych získala vstupenku do jednací síně, se nevyplní. Radost mi vzápětí zkazil telefonát: "Hele, já nedorazím. Ro...


Komentáře

[ 3e2844e*** / nek

Hani, mám stejný pocit. Advokáti Jiřího Kajínka podávali i stížnost pro podjatost soudu a jeho soudce, ale neúspěšně. Samozřejmě se snažili dostat soudní proces jinam, v Plzni je to skutečně marné, ale zákony to nedovolují. Soudce přistupuje k jednání s tím, že je rozhodnutý proces neobnovit a k tomu také směřuje veškerou svou činnost v soudní síni. Teď už spoléhám snad víc na vyšší spravedlnost, třeba pomůže. Přeji krásné dny.

Jana

[ c371bd*** / Hana

Já už se nemůžu nad tím ani zlobit, je mi s toho jen moc smutno.

Mám dojem,že to dali schválně zase tomu samému soudci, že nikdo tam nahoře nechce slyšet pravdu, ale aby projevili dobrou vůli jen tak na oko tak tedy vrchní soud vrátil rozhodnutí zpět ke krajskému soudu /aby se vlk nažral a koza zůstala celá/.

Nemůže třeba obhájkyně žádat o výměnu soudce za tzv.předpojatost?Hanka

 1 
Vložit příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit.

Nemáte-li ještě svůj účet, můžete se zaregistrovat zde