Dopis pro Vás

[nek]

Vážení,

jsme autory internetových stránek http://www.kajinek.smajlik.com určených na podporu Jiřího Kajínka.

Jsme přesvědčeni, že Jiří Kajínek v roce 1993 pod plzeňskou věznicí Bory nezastřelil plzeňského podnikatele Štefana Jandu a jeho osobního ochránce Juliána Pokoše, ani se nepokusil zabít dalšího Jandova ochránce Vojtěcha Pokoše, a je tudíž nevinný. Přesto byl rozhodnutím Krajského soudu v Plzni v roce 1998 odsouzen k doživotnímu trestu odnětí svobody pouze na základě svědec...


Komentáře

[ d975d99a / Anonymous

Doporučuji všem přečíst si v denním tisku Britských listů ze dne 11.7.článek " Policejní stát". jedná se o podání ústavní stížnosti obětí ,kteří doplatili na náš soudní systém. V tomto článku je i zmínka o J.Kajínkovi a po přečtení článku si každý udělá obrázek sám. Je to velmi znepokojující jak fungují orgány činné v trestním řízení a jak je velmi těžké v tomto zaběhnutém systému domoci se spravedlivého procesu.

Doufám,že Ustavní soud udělá potřebnou změnu v zákoně č.l4l/l96l,aby již byla učiněna přítrž všem těmto nezákonostem.

Mila. www.blisty.cz

[ d975d99a / Anonymous

Zdravím všechny,kteří se snaží pomáhat J.Kajínkovi,zase se co nejdříve dozvíme,že byl převezen eskortou do Plzně. Nevím jak to dopadne,ale osobně si myslím,že soudce Bouček bude dělat všecko proto,aby nemusel vyhovět návrhu na obnovu řízení,poněvadž by to již učinil dříve,schválně dělá průtahy a pořád jednání odročuje,to je případ člověka,který nikdy neměl obléknout soudcovský talár ani jeho předchůdce soudce Polák.Jiří K.má neuvěřitelnou smůlu na tyto soudce,kteří uznávají jenou svoji pravdu a skrze prsty si nevidí. Nedávno plzeňské soudy kritizoval i Ustavní soud.

Rovněž v tisku proběhla zpráva o kauze učitele z braní úplatků a jeho advokátka obvinila soudce z porušování práva na obhajobu,takto by mohl být obviněn i Bouček,ten skutečně nehledí vůbec na předložené důkazy,ale snaží se každého svědka okamžitě znevěrohodnit. Ovšem platí právo stejné obžaloby jako obhajoby a proto by podle mého názoru měl soudce předvolat všechny navržené svědky,to se pozná,zda bude předvolán nyní pan Oříško,který již před lety označil vraha a nikdo se tím nezabýval a takto bych mohla pokračovat... a další Hegeduš a jiní.

Je pravdou,že soudce rozhoduje a má se snažit co nejvíce zjistit pravdu,soudce Bouček tak nejedná a proto si myslím,že jedná proti trestnímu řádu,alespoň tak tomu bylo doposud,ale tady je člověk odsouzen na doživotí a nejsou důkazy,proto ,co se týče mne,budu dělat všecko,aby se co nejvíce J.K. pomohlo.

Věřím,že takto smýšlí většina lidí,věřím advokátům,kteří jej zastupují a stejně nakonec musí zvítězit a bude povolena obnova,bohužel ale až zásahem Ustavního soudu,v Plzni budou dělat možné i nemožné,jen aby nevyšla najevo ta jejich "neomylnost a bohorovnost".Samozřejmě,že bych si přála,aby již nyní měl Jirka štěstí,uvidíme. Mila

[ 50bc482c / Katka Brno

[quote:be06ecee93="nek"]Vážení,jsme autory internetových stránek http://www.kajinek.smajlik.com určených na podporu Jiřího Kajínka.Jsme přesvědčeni, že Jiří Kajínek v roce 1993 pod plzeňskou věznicí Bory nezastřelil plzeňského podnikatele Štefana Jandu a jeho osobního ochránce Juliána Pokoše, ani se nepokusil zabít dalšího Jandova ochránce Vojtěcha Pokoše, a je tudíž nevinný. Přesto byl rozhodnutím Krajského soudu v Plzni v roce 1998 odsouzen k doživotnímu trestu odnětí svobody pouze na základě svědectví Vojtěcha Pokoše. Jiné důkazy, které by směřovaly k jeho usvědčení, neexistují.V roce 2004 podali obhájci Jiřího Kajínka, JUDr. Klára Slámová a JUDr. Kolja Kubíček, ke Krajskému soudu v Plzni žádost o povolení proces znovu otevřít. Ačkoli byla předložena řada nových důkazů a všichni svědci hovořili ve prospěch Jiřího Kajínka, s výjimkou Vojtěcha Pokoše, který odmítl vypovídat, soudce Tomáš Bouček žádost o obnovu procesu zamítl. Vrchní soud v Praze rozhodnutí přezkoumal, zrušil ho a případ vrátil zpět ke Krajskému soudu v Plzni. V květnu 2005 nový svědek vypověděl, že zná jména vrahů Š. Jandy a J. Pokoše. Uvedl, že v borských serpentinách vraždili bývalí plzeňští policisté Jaroslav Kronďák a Jan Mikeš.Ani to však soudci Boučkovi ke kladnému rozhodnutí nestačilo a jednání odročil na 18. – 20. července 2005 od 8.15 hodin v budově Krajského soudu v Plzni.Padne v těchto dnech rozhodnutí? Uzná konečně soudce Bouček, že existuje dostatek podkladů pro znovuotevření soudního procesu s Jiřím Kajínkem? Nebo soudce všechny nové důkazy smete se stolu spolu se jmény údajných vrahů?Pokud máte také pochybnosti o tom, že byl Jiří Kajínek spravedlivě odsouzen nebo se Vám nelíbí nejasnosti v jeho případu, nenechte si svůj názor jen pro sebe. Podpořte, prosím, naši snahu o znovuotevření soudního procesu s Jiřím Kajínkem buď na našich internetových stránkách nebo osobně svou přítomností v budově Krajského soudu v Plzni.Za Vaši podporu Vám děkujeme.Jana Falcmanová (nek)

Lukáš Charvát (smajlík)[/quote:be06ecee93]V našich věznicích je údajně 40% lidí,kteří byli odsouzeni za to co nespáchali.Jak je možné,že v právním státě stále dochází k justičnímu

bezpráví? Mezi oběti pochybení patří i Jiří Kajínek a měla by mu být

dána možnost domoci se práva cestou systémových opravných

prostředků.Má advokáty,kteří by měli svým umem přimět soudce

Boučka pracovat a rozhodovat kvalitním a spravedlivým způsobem.

Jiří je symbolem silného ducha,kterého jen tak nic nezlomí.

V boji za spravedlnost má na své straně jednak schopné advokáty,

ale i širokou veřejnost,která mu věří.

Přeji Jiřímu i jeho advokátům při dalším jednání v Plzni nejen úspěch,

ale i štěstí,které by se konečně mělo přiklonit na Kajínkovu stranu.

Z Brna zdraví Katka.

 1 
Vložit příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit.

Nemáte-li ještě svůj účet, můžete se zaregistrovat zde