1993    1994    1995    1996    1997    1998    1999    2000    2001    2002    2003    2004   


 Úvod
 Aktuálně
 Monitoring tisku
 Obnova řízení
 Guestbook
 Komentáře
 Na vlastní oči
 Reportáže
 Akce
 Fotogalerie
 Milost
 Stížnost k ÚS
 Usnesení NS
 Usnesení ÚS
 Rozhovor
 Vyšetřování
 Pochybení
 Rozsudek
 Zpráva VSČR
 Životopis
 Valdice
 Petice
 Chat
 Odkazy
 Napište nám
Textový přepis reportáží

Radek John:, moderátor
--------------------
Uplynuly už dva roky ode dne, kdy jsme vysílali první díl nejdelšího seriálu v dějinách našeho pořadu. Seriálu týkajícího se případu Kajínek. Naši reportéři Janek Kroupa a Josef Klíma postupně ukázali, na jak vratkých důkazech Kajínkovo odsouzení stojí. Vypátrali podivné souvislosti mezi tehdejšími plzeňskými policisty a vraždami, za něž byl Kajínek odsouzen. Dokonce hned dva ministři spravedlnosti se pak snažili celý případ otevřít, bohužel marně. Dnes přinášíme naprosto nová fakta, která doposud nikdo neviděl, nebo nechtěl vidět. Vraždilo se totiž dál i po Kajínkově zatčení a odsouzení, ve stejném prostředí, mezi stejnými lidmi.


Celá reportáž


     


Radek John:, moderátor
--------------------
"Už se málem zdálo, že případ Kajínek usne na věky, minulý týden ožil ovšem hned dvakrát, poprvé veřejně, když se u ústavního soudu ocitla nová žádost o dořešení celé kauzy, podruhé neveřejně. Našim reportérům Josefu Klímovi a Janu Kroupovi se podařilo konečně získat klíčové svědectví, které na celý případ vrhá úplně nové světlo, bohužel vrhá naopak stín i na jednoho z nejvyšších činitelů v této zemi. Ukazuje se , že v kauze Kajínek ryba sice smrdí celá, ale nejvíc od hlavy. Jak jinak komentovat skutečnost, že tehdejší šéf kriminální služby celé týdny věděl, kde se Kajínek na útěku skrývá a nikdy to nikomu neřekl". Klíma : …..a jak to, že se mu podařilo jako zatím jedinému vězni v dějinách této Mírovské věznice, z této nedobytné pevnosti uniknout?


Celá reportáž


     


Josef KLÍMA, moderátor
--------------------
Je to zhruba tři měsíce, kdy jsme s kolegou Kroupou, kolegou, a tehdy jako jediní vznesli první pochybnosti o tom, zda byl Jiří Kajínek odsouzen spravedlivě. Ostatní média nás kritizovala, že zločin se odsouzeného na doživotí za dvojnásobnou vraždu zbytečně glorifikoval. Úřady mám vyčítaly, že Kajínkův případ líčíme tendenčně. Mezi tím jsme vydali knihu, jejíž druhé vydání s Kajínkovou zpovědí právě vychází a najednou jsme už nebyli mediální vyvrhelové. Za pravdu nám dal minulý týden sám místopředseda vlády Pavel Rychetský tím, že se případ rozhodl oživit. Jenže my jsme se už mezi tím dostali dál, a proto jsme se rozhodli věnovat případu Kajínek celé dnešní vydání pořadu Na vlastní oči. A ujišťuji vás, až ho shlédnete do konce, bude to pro vás nejspíše stejný šok jako pro nás.
Praha, sídliště Velká Ohrada. Tady proběhlo 8. prosince zatím poslední dějství dobrodružné kauzy Kajínek. To, co sledujete, je rekonstrukce zásahu, při kterém policisté ze speciální jednotky zatkli Jiřího Kajínka v bytě paní Černé, manželky Kajínkova spoluvězně.

Celá reportážnahoru