1993    1994    1995    1996    1997    1998    1999    2000    2001    2002    2003    2004   


 Úvod
 Aktuálně
 Monitoring tisku
 Obnova řízení
 Guestbook
 Komentáře
 Na vlastní oči
 Reportáže
 Akce
 Fotogalerie
 Milost
 Stížnost k ÚS
 Usnesení NS
 Usnesení ÚS
 Rozhovor
 Vyšetřování
 Pochybení
 Rozsudek
 Zpráva VSČR
 Životopis
 Valdice
 Petice
 Chat
 Odkazy
 Napište nám
Nový svědek v případu Jiřího Kajínka

03.5.2005 TV Nova Na vlastní oči

Josef KLÍMA, moderátor
--------------------

Po neděli vypukne u plzeňského krajského soudu další dějství nekonečného příběhu jménem Jiří Kajínek. Celý případ tam totiž vrátil vrchní soud, který usoudil, že loňské stání, kde jsme vystupovali jako svědci i my dva s kolegou Kroupou, mělo řadu chyb. Má tedy Kajínek novou naději, že se jeho kauza přece jen otevře, že tentýž soud rozhodne jinak než loni, kdy navzdory novým skutečnostem prohlásil, že k obnově procesu není důvod? I tentokrát se tu má totiž objevit naprosto nový svědek, který doposud zůstal utajen i před novináři.

Josef KLÍMA, redaktor
--------------------
Vy jste se vynořil jako úplně nový svědek. Co víte, co ještě nezaznělo?

František SCHREIER, svědek
--------------------
Já vím to, kdo to udělal přímo a jak to tady celý probíhalo.

                  Celá reportáž

     

Kudy běžel vrah

10.2.2004 TV Nova Na vlastní oči

Josef KLÍMA, moderátor
--------------------

Ještě žádná reportáž v historii našeho pořadu nevzbudila takový ohlas, jako naše mimořádné vysílání o Jiřím Kajínkovi. Není divu, sledoval nás každý třetí občan této země, počítám-li i nemluvňátka. Kritické reakce nás obvinily především ze dvou věcí, za a) že děláme z Kajínka neviňátko, za b) že věříme prohnaným podvodníkům a kriminálníkům. Nuže, znovu opakuji, ani tato reportáž neříká, že je Jiří Kajínek nevinen, jen se snaží dokázat, že vinni jsou i další, kteří chodí po svobodě. A co se týče druhé výhrady, tolik zpochybňovaná svědectví kriminálníků tentokrát potvrzují osoby navýsost bezúhonné - policisté.

Josef KLÍMA, redaktor
--------------------

Tohle jsou tři muži, které jsme už v minulé reportáži obvinili z toho, že se každý svým způsobem zapletl do dvojnásobné vraždy v borských zatáčkách v Plzni, za kterou byl později odsouzen na doživotí Jiří Kajínek. Jen pro rekapitulaci: Jaroslav Kreuzer, tehdejší zástupce velitele plzeňské zásahovky, spolu se svým kolegou Janem Mikešem, stáli na straně podnikatele Antonína Vlasáka, kterého vydíral majitel fitcentra Štefan Janda. Na Jandově straně stál naopak major kriminálky, Jaroslav Kronďák. Třicátého května 1993 kdosi Štefana Jandu spolu s bodygardem Juliánem Pokošem zastřelil. Mladší z bodyguardů, Vojtěch Pokoš, střelbu přežil. Podle oficiální verze byl střelcem Jiří Kajínek, kterého si Vlasák na likvidaci vyděračů najal.

                  Celá reportáž

     

Zločin pod policejním dohledem

26.1.2004 TV Nova Na vlastní oči

Josef KLÍMA, redaktor
--------------------
Asi se ptáte, proč vstupujeme se speciální reportáží o Jiřím Kajínkovi tak mimořádně do pondělního večera.

Janek KROUPA, redaktor
--------------------
Odpověď je jednoduchá. Zítra v našem běžném vysílacím čase uvidíte čtvrtý díl cyklu, který shrnuje náš pohled na českou společnost tak, jak jsme jí točili uplynulých deset let.

Josef KLÍMA, redaktor
--------------------
Jenže, co se týče Kajínkova případu, objevili jsme tak závažná svědectví a tak důležitá nová fakta, že jsme je chtěli zveřejnit co nejdříve.

Janek KROUPA, redaktor
--------------------
Uslyší-li naše svědky všichni, těžko je pak někdo zastraší nebo dokonce nechá zmizet

                  Celá reportáž

nahoru